🌐 EN · HR

Aberdeen vs Rangers Prognoza i Najava

Premier League (Scotland) · Aug 29, 2026 · početak 14:00 UTC · analiza modela GoalSoon
PREMIER LEAGUE (SCOTLAND)
Aberdeen vs Rangers
Tip modela: Rangers (54%) Golovi: Preko 2.5 Oba tima zabijaju: Da

📊 Prognoza meča

Vjerojatnosti pobjede iz našeg Poisson statističkog modela (ocjene napada i obrane, prednost domaćina, očekivani golovi):

22%
Aberdeen
24%
Neriješeno
54%
Rangers
Očekivani golovi: 1.031.93 Ukupno golova: 3.0 Preko 2.5: 54% Oba tima zabijaju: 55%

⚔️ Forma i statistika

AberdeenRangers
Pozicija na tablici#35 (2 bod)#32 (4 bod)
Golovi zabijeni / primljeni po meču*1.0 / 1.70.8 / 2.5
Postotak pobjeda ove sezone*0%0%
Zadnjih 5 — golovi za / protiv2.4 / 0.81.8 / 1.2
*Aberdeen kao domaćin, Rangers kao gost — razmak koji je bitan za ovaj meč.

🔥 Nedavna forma

Aberdeen — zadnjih 5

WWWLW
Kod kuće: čista mreža u 36% mečeva; 50% domaćih utakmica ide preko 2.5.

Rangers — zadnjih 5

LLDWW
U gostima: čista mreža u 33% mečeva; 62% gostujućih utakmica ide preko 2.5.

📈 Ključne statistike i trendovi

PokazateljAberdeen (doma)Rangers (gost)
Ovosezonski učinak0-1-2 u 3 (1.0 / 1.7 gola po meču)0-0-4 u 4 (0.8 / 2.5 gola po meču)
Čista mreža36%33%
Oba tima zabila49%61%
Preko 2.5 gola50%62%

Premier League (Scotland) — kontekst lige ove sezone

Prosjek golova / meč: 2.72 Pobjede domaćina: 44% Neriješeno: 24% Pobjede gostiju: 32% Preko 2.5: 52% OTZ: 50%
Koristi ove prosjeke lige Premier League (Scotland) kao mjerilo za dva tima iznad.

🎲 Više tržišta prognoze

Izvedeno iz očekivanih golova modela (1.03 vs 1.93):

TržišteVjerojatnost modela
Najvjerojatniji rezultat1-1 (10%)
Dvostruka šansa — Aberdeen ili neriješeno (1X)42%
Dvostruka šansa — Rangers ili neriješeno (X2)80%
Dvostruka šansa — bilo koji tim (12)78%
Preko / Manje 1.5 gola79% / 21%
Preko / Manje 3.5 gola34% / 66%
Aberdeen čista mreža15%
Rangers čista mreža36%

🎯 Naš zaključak

Rangers je najizgledniji ishod po modelu, 54%. Iako igra u gostima, Rangers ima blagu prednost po modelu — forma nadjačava prednost domaćeg terena. Golovi bi mogli biti rjeđi (46% manje od 2.5). Tendencija za golove je Preko 2.5, a oba tima zabijaju Da.
Ovo su vjerojatnosti modela, ne jamstva — nogomet je nepredvidiv po prirodi.
Pogledaj vjerojatnosti za sve mečeve → goalsoon.com

🔌 API za nogometne prognoze — za developere

Želiš ove podatke u svojoj aplikaciji ili modelu? Vjerojatnosti pobjede (1X2), očekivani golovi, više/manje, oba tima zabijaju i točan rezultat za 40+ liga preko jednostavnog JSON API-ja — isti GoalSoon model iza ove stranice.

40+ liga 1X2 · O/U · OTZ · xG JSON REST besplatni tier
Pristup API-ju na RapidAPI →

❓ Aberdeen vs Rangers — Česta pitanja

Tko će pobijediti Aberdeen vs Rangers?

Naš statistički model čini Rangers najizglednijim ishodom, 54%. Pune vjerojatnosti: Aberdeen 22%, neriješeno 24%, Rangers 54%.

Hoće li oba tima zabiti u Aberdeen vs Rangers?

Model daje 55% šanse da oba tima zabiju, pa je tendencija 'Da'.

Koliko golova u Aberdeen vs Rangers?

Očekivani golovi su 1.03 za Aberdeen i 1.93 za Rangers — oko 3.0 ukupno, što upućuje na Preko 2.5.

Koji je najvjerojatniji rezultat Aberdeen vs Rangers?

Najvjerojatniji rezultat po modelu je 1-1 (10%). Dvostruka šansa za Aberdeen ili neriješeno je 42%.